Posts Tagged: Przewodnik Babia Góra

Podczas rekolekcji na Babią Górę

W piękny wakacyjny dzień, młodzież z Diecezji krakowskiej przebywająca na rekolekcjach na Orawie, pod opieką przewodnika na Babią Górę odbyła wycieczkę górską po Babiogórskim Parku Narodowym. Zaprawiona kondycyjnie grupa sprawnie i w dobrych nastrojach zdobyła jej najwyższy punkt. W pięknej górskiej scenerii w intencji podejmowania właściwych decyzji przez młodzież, ksiądz odprawił mszę świętą. Po nacieszeniu się… Read more »

Wreszcie ładna pogoda, więc na Babią Górę czas wyruszyć

Po kilku deszczowych dniach młodzież z Radomia mogła nareszcie razem z przewodnikiem na Babią Górę zrealizować swoje marzenie i stanąć na jej szczycie. Dobrze przygotowani kondycyjnie, odpowiednio wyposażeni, zdeterminowani i dobrym nastroju stanęli na Diablaku. Wędrując sporo dowiedzieli się o przyrodzie i historii tego miejsca, mimo że okres wakacji chętnie dzielili się zdobytą wiedzą ze… Read more »

Licealiści z Łomży z przewodnikiem na Babiej Górze

Licealiści z Łomży mający mający ambitny cel zdobycia Korony Gór Polskich pod opieką przewodnika na Babią Górę zrobili kolejny krok w realizacji zamierzonego celu. Wycieczka okazała się dla nich ciekawą lekcją m.in. przyrodniczą, w czym się specjalizują. Teoria zdobyta w szkole miała swoje odzwierciedlenie w naturze. Po raz kolejny okazało się jak bardzo Pasmo Babiogórskie… Read more »

Z sympatii do gór z przewodnikiem na Babią Górę

W nagrodę za dobre wyniki w nauce młodzież z Rzeszowa mogła pojechać w wybrany przez siebie kierunek. Z racji sympatii do gór wybrali „Królową Beskidów”. Pod opieką przewodnika na Babią Górę zrealizowali obrany cel i stanęli na jej szczycie.  Dobra postawa i pozytywny nastrój sprawiły że otrzymali zasłużoną nagrodę w postaci wędrówki pięknymi terenami i… Read more »

Szkolenie dla przewodników BgPN

18 marca 2017r w siedzibie Babiógrskiego Parku Narodowego odbędzie się ostatnie  w tym roku szkolenie dla Przewodników Beskidzkich powiązane z uzyskaniem bądź przedłużeniem prolongaty uprawniające do prowadzenia wycieczek po terenie parku.

Babia Góra w środku wakacji

W dniu 31 lipca młodzież z ziemi sandomierskiej i tarnogórskiej odbyła wycieczkę na Babią Górę. Uczestnicy wyruszyli z przewodnikiem górskim z przeł.zwanej „Krowiarki” aby przez Sokolice przy idealnych  warunkach dotrzeć na szczyt Babiej Góry.Trud wędrówki wynagrodziły widoki ze szczytu. Powrót przy chłodnym momentami wietrze odbywał się przez schronisko na Markowych Szczawinach.Tu młodzieży apetyty dopisywały.Krótki pobyt… Read more »

Babia Góra-podsumowanie sezonu 2014r jesień

Z pośród prowadzonych wycieczek na Babią Górę  w ciągu dnia w sezonie jesiennym 2014r za najładniejszą (widokowo) uznałem tę z 3 października którą odbyłem z młodzieżą ze SP Sienna.Uczniowie to grupa zaprawionych turystów z bardzo dobrą kondycją,dużą wiedzą i bardzo chętną do jej pogłębiania więc edukacji również poświęcilismy trochę czasu.Pogoda dopisywała od „Krowiarek” na sam… Read more »

Babia Góra sezon 2014r-podsumowanie lata

Jednym z wielu powodów odbycia wycieczki na Babią Górę jest obejrzenie wschodu słońca.Z wielu ładnych wschodów słońca obejrzanych wraz  z młodzieżą z  różnych szkół w 2014r za najładniejszy uznałem ten z 13 września.Miałem przyjemność prowadzić grupę młodzieży z Zespołu Szkół nr3 w Olkuszu.Podchodziliśmy nocą przy bezchmurnym niebie na którym migotało tysiące gwiazd a później ta piękna… Read more »

Perć Akademicka ponownie otwarta dla turystów

  Szlak „Perć Akademicka”  Markowe Szczawiny-Babia Góra (Diablak) po wypadku lotniczym ponownie otwarty dla turystów. Szlak polecany dla nieco ambitniejszych turystów (krótki odcinek klamer i łańcuchów).Trasa otwarta od 1 maja do 30 października.Znaki od Markowych Szczawin żółte.Czas przejścia ok 1,5 godz.