Posts Tagged: PRZEWODNIK GÓRSKI

Babia Góra w środku wakacji

W dniu 31 lipca młodzież z ziemi sandomierskiej i tarnogórskiej odbyła wycieczkę na Babią Górę. Uczestnicy wyruszyli z przewodnikiem górskim z przeł.zwanej „Krowiarki” aby przez Sokolice przy idealnych  warunkach dotrzeć na szczyt Babiej Góry.Trud wędrówki wynagrodziły widoki ze szczytu. Powrót przy chłodnym momentami wietrze odbywał się przez schronisko na Markowych Szczawinach.Tu młodzieży apetyty dopisywały.Krótki pobyt… Read more »

Babia Góra-podsumowanie sezonu 2014r jesień

Z pośród prowadzonych wycieczek na Babią Górę  w ciągu dnia w sezonie jesiennym 2014r za najładniejszą (widokowo) uznałem tę z 3 października którą odbyłem z młodzieżą ze SP Sienna.Uczniowie to grupa zaprawionych turystów z bardzo dobrą kondycją,dużą wiedzą i bardzo chętną do jej pogłębiania więc edukacji również poświęcilismy trochę czasu.Pogoda dopisywała od „Krowiarek” na sam… Read more »

Babia Góra sezon 2014r-podsumowanie lata

Jednym z wielu powodów odbycia wycieczki na Babią Górę jest obejrzenie wschodu słońca.Z wielu ładnych wschodów słońca obejrzanych wraz  z młodzieżą z  różnych szkół w 2014r za najładniejszy uznałem ten z 13 września.Miałem przyjemność prowadzić grupę młodzieży z Zespołu Szkół nr3 w Olkuszu.Podchodziliśmy nocą przy bezchmurnym niebie na którym migotało tysiące gwiazd a później ta piękna… Read more »

Remonty szlaków w Gorcach

Od sierpnia do października trwają remonty szlaków w Gorcach: -szlak zielony Tobołów -Obidowiec -szlak zielony-pol.Gabrowska-Hale Gorcowe -szlak spacerowy,rowerowy i konny na trasie dolina potoku Turbacz-dol.Olszowego Potoku Należy stosować się do tablic informacyjnych umieszczonych przed i na trasach remontów.

Szlak Architektury Drewnianej

  W ramach projektu „Otwarty Szlak Architektury Drewnianej” do 30 września 2013r można     bezpłatnie z przewodnikiem zwiedzać większość Kościołów i Cerkwi w woj.małopolski. Godziny otwarcia obiektów: czwartek-sobota 9.00-18.00 niedziela 12.00-17.00  

Perć Akademicka ponownie otwarta dla turystów

  Szlak „Perć Akademicka”  Markowe Szczawiny-Babia Góra (Diablak) po wypadku lotniczym ponownie otwarty dla turystów. Szlak polecany dla nieco ambitniejszych turystów (krótki odcinek klamer i łańcuchów).Trasa otwarta od 1 maja do 30 października.Znaki od Markowych Szczawin żółte.Czas przejścia ok 1,5 godz.

Pieniński Park Narodowy-aktualizacja opłat

Pieniński Park Narodowy na szkoleniu dla przewodników górskich poinformował o zmianie niektórych opłat  w stosunku do roku ubiegłego : Bilety na Sokolicę i Trzy Korony: 5zł i 2,50 ulgowy.Posiadacz biletu na jeden z tych szczytów ma prawo wejść na drugi nie ponosząc opłat jeśli zrobi to w tym samym dniu. Opłata za szlak wodny 4zł… Read more »

GPN-zamknięcie szlaku

W trakcie  szkolenia dla przewodników Gorczański Park Narodowy poinformował o zamknięciu z dniem 1 maja 2013r zielonego szlaku na odcinku Dol.Kamienicy-Gorc Troszacki. Powodem tej decyzji jest bardzo zły stan drzewostanu świerkowego w tym rejonie zagrażający bezpieczeństwu turystów. Dyrekcja Parku apeluje również  o zaniechanie wycieczek w Gorce podczas wiatru, a zwłaszcza w rejon Przeł.Borek.Powód jest taki… Read more »