Posts Categorized: PIENIŃSKI PARK NARODOWY

Przewodnik po Pieninach-szkolenie

W listopadzie 2017r przewodnicy górscy z wadowic jak co roku brali udział w szkoleniu zorganizowanym przez Pieniński Park Narodowy. Tym razem tematem szkolenia była „Natura 2000 w Pieninach„.Poruszano problemy zagrożenia dla fauny i flory oraz sposoby radzenia sobie  z nimi. Drugą część stanowiła wycieczka terenowa  zielonym szlakiem od Krasu,niebieskim na Czerteż a powrót nastąpił przez… Read more »

Szkolenie-Pieniński Park Narodowy

W dniu 10.04.2016 w Pienińskim Parku Narodowym odbędzie się szkolenie dla Przewodników PTTK Wadowice. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z P.Marią Tematyką szkoleń będą płazy, ich znaczenie w przyrodzie i ochrona w Pienińskim Parku Narodowym. W programie spotkania przewidziana jest prelekcja z pokazem przeźroczy i zajęcia terenowe z prezentacją czynnej ochrony płazów m.in. ochronę… Read more »

Terminy szkoleń przewodnickich Pieniński Park Narodowy

Terminy szkoleń przewodnickich Pieniński Park Narodowy informuje, że do tej pory zostały ustalone z kołami przewodnickimi następujące terminy szkoleń: 29 marca, 5 kwietnia – rozpoczęcie wyjątkowo o godz. 10.00, 12 kwietnia, 26 kwietnia, 10 maja, (w pozostałych terminach rozpoczęcie szkoleń o godz. 9.00) Osoby, którym nie odpowiada termin ustalony przez koło oraz przewodnicy niezrzeszeni mogą… Read more »

Pieniński Park Narodowy-aktualizacja opłat

Pieniński Park Narodowy na szkoleniu dla przewodników górskich poinformował o zmianie niektórych opłat  w stosunku do roku ubiegłego : Bilety na Sokolicę i Trzy Korony: 5zł i 2,50 ulgowy.Posiadacz biletu na jeden z tych szczytów ma prawo wejść na drugi nie ponosząc opłat jeśli zrobi to w tym samym dniu. Opłata za szlak wodny 4zł… Read more »