Posts Categorized: Gorce

Gorczański Park Narodowy – szkolenie

Gorczański Park Narodowy informuje o szkoleniach dla przewodników górskich beskidzkich, które będą miały miejsce w dniach 19 i 20 maja 2018 r. Temat głównym szkolenia: Gorczańskie polany – przyroda, kultura, ochrona. Uczestnicy będą mieli możliwośc uzyskania uprawnień do oprowadzania grup na okres 3 lat. Szczegóły w linku :  http://przewodnicygorscy.com.pl/cms/wp-content/uploads/2018/03/szkolenie_2017-1.pdf

Remonty szlaków w Gorcach

Od sierpnia do października trwają remonty szlaków w Gorcach: -szlak zielony Tobołów -Obidowiec -szlak zielony-pol.Gabrowska-Hale Gorcowe -szlak spacerowy,rowerowy i konny na trasie dolina potoku Turbacz-dol.Olszowego Potoku Należy stosować się do tablic informacyjnych umieszczonych przed i na trasach remontów.

Majówka w Gorcach

Gorczański Park Narodowy zaprasza na rodzinną majówkę 12 maja do Łopusznej Szczegóły po kliknięciu na plik

GPN-zamknięcie szlaku

W trakcie  szkolenia dla przewodników Gorczański Park Narodowy poinformował o zamknięciu z dniem 1 maja 2013r zielonego szlaku na odcinku Dol.Kamienicy-Gorc Troszacki. Powodem tej decyzji jest bardzo zły stan drzewostanu świerkowego w tym rejonie zagrażający bezpieczeństwu turystów. Dyrekcja Parku apeluje również  o zaniechanie wycieczek w Gorce podczas wiatru, a zwłaszcza w rejon Przeł.Borek.Powód jest taki… Read more »