Posts Categorized: Przewodnik Wadowice

Z Kujaw do Wadowic

Wczesna wiosna zachęca do dalszych wyjazdów. Tęsknota za podróżami zachęciła seniorów z Kujaw do odwiedzenia małopolski, w tym Wadowic. Korzystając z licencjonowanego przewodnika odwiedzili  miejsca głównie związane z Karolem Wojtyła. Aby wizyta w Wadowicach była w pełni satysfakcjonującą nie zabrakło słynnej wadowickiej kremówki.

Przewodnicy po Wadowicach dla Miłośników Kolei Retro

W ładną październikową niedzielę, miłośnicy kolei przyjechali składem ciągniętym przez parowóz,aby za sprawą licencjonowanych przewodników po Wadowicach poznać historię i najważniejsze zabytki miasta.Mimo, że czasu do odjazdu pociągu w dalszą trasę było jedynie około dwóch godzin, to wszyscy przyznali że był on dobrze wykorzystany.

Z przewodnikiem śladami przeszłości po Wadowicach,Kalwarii,Lanckoronie

Z młodzieżą licealną z Mielca, w ramach poznawania Małopolski po wspólnym zwiedzeniu Krakowa nazajutrz przyjechaliśmy do Wadowic. Po nieco dwóch godzinach udaliśmy się na zwiedzanie Kalwarii Zebrzydowskiej i Lanckorony. Na ruinach zamku spotkaliśmy archeologów. Młodzież miała okazje nie tylko dowiedzieć się o najnowszych odkryciach, ale również o technikach wykonywanych przez nich prac, co okazało się… Read more »

Wycieczka po Wadowicach-Szlakiem Karola Wojtyły

Uczniowie gimnazjum z okolic Dąbrowy Tarnowskiej (mimo odczuwalnego chłodu) odbyli krótką ale efektywną wycieczkę z przewodnikiem po Wadowicach fragmentem Szkalu Karola Wojtyły. Po raz kolejny okazało się, że połączenie zwiedzania Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II ze zwiedzaniem miejsc z którymi był związany daje najlepszy efekt. Czas pozwolił na spacer po Rynku,zwiedzanie Bazyliki oraz wejście… Read more »