Posts Categorized: Wadowice

Seniorzy z dolnośląskiego na Ziemi Wadowickiej

Grupa doświadczonych turystycznie seniorów z woj.dolnośląskiego uznała że czas odwiedzić ziemię wadowicką, historycznie związaną ze Śląskiem. W towarzystwie przewodnika po Wadowicach, Kalwarii Zebrzydowskiej i Lanckoronie, zobaczyli najważniejsze historycznie miejsca. Program był na tyle bogaty, że został zrealizowany tuż przed zapadającymi ciemnościami.Duże wrażenie zrobił m.in. lanckoroński rynek w promieniach zachodzącego słońca.

Wykład-Społeczność Żydowska w Wadowicach

W dniu 24.11.2015  (wtorek) w sali WCK  o godz.16.00 w ramach projektu „Mobilna Przestrzeń Kultury” odbędzie się wykład p.Marcina Witkowskiego na temat Społeczności Żydowskiej  w Wadowicach do 1939r.Prowadzący zaprasza na to spotkanie również przewodników po Wadowicach.    

Wycieczka z PTTK Kielce

17.10 jako przewodnik po wadowicach miałem wielką przyjemność oprowadzać wycieczke której przyjazd został zorganizowany przez PTTK Kielce.Tym bardziej miło, że miałem okazje poznać „koleżanki i kolegów po fachu” z innego koła przewodnickiego.Mimo momentami padającego deszczu, został zrealizowany w całości obrany plan 4 godzinnego wędrowania „Szlakiem Jana Pawła II” ale również szlakiem historii miasta Wadowic.

16 Października-Gimnazjum ze Szczyrzyca

Tym razem, w tym ważnym dniu 16 października jako przewodnik po Wadowicach miałem przyjemność oprowadzać grupę młodzieży z Gimnazjum ze Szczyrzyca.Mimo że grupa z ważnego powodu pobyt w Wadowicach musiała ograniczyć to mimo to, prawie cały  założony plan „Szlakiem Jana Pawła II” udało się zrealizować.W tym wielka zasługa opiekunów oraz młodzieży.  

1 sierpnia-ważna data dla historii Wadowic

Wydarzenie związane z datą 1 sierpnia 1944r zna każdy patriota i każdy kto chociażby pobieżnie interesuje się historią Polski. Warto też wiedzieć, że 1 sierpień wiąże się z dwoma wydarzeniami Ziemi Wadowickiej o czym przewodnik po wadowicach z dumą zwłaszcza w takim okresie turystów informuje. 1 sierpnia swoje święto obchodzili żołnierze stacjonującego w Wadowicach 12… Read more »

Dom Rodzinny Jana Pawła II

Otwarcie Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II odbędzie się 9 kwietnia 2014r Rezerwacja biletów pod nr 33 82 33 555

Dom Rodzinny Jana Pawła II

W związku z pytaniami kierowanymi do biura w sprawie możliwości zwiedzania Domu Rodzinnego Papieża Jana Pawła II oraz przedstawienia historii budynku informuje: Obecnie trwają prace nad wyposażeniem pomieszczeń,które będą pełniły rolę muzeum.Pamiątki i eksponaty po Karolu Wojtyle i Janie Pawle II można oglądać w Domu Katolickim obok Bazyliki. Najstarszy  odnaleziony dokument dotyczący istnienia budynku (dawniej… Read more »

Noc Muzeów:Wadowice i okolice

 Noc Muzeów:Wadowice i okolice   Już po raz trzeci podbeskidzkie placówki muzealne włączają się w ogólnopolską akcję Noc Muzeów. Wieczorem 19 maja, a także w nocy 19/20 maja, będzie można bezpłatnie zwiedzić wiele muzeów oraz uczestniczyć w interesujących akcjach. W powiecie wadowickim w projekcie uczestniczą: Muzeum Miejskie w Wadowicach, Izba Regionalna Ziemi Andrychowskiej, Wadowicka Biblioteka… Read more »

Wadowice-Muzeum

Przebudowa kamienicy w której urodził się Karol Wojtyła dobiega końca. Wg.informacji uzyskanej na spotkaniu przewodników z Panią Burmistrz oraz wicedyrektorem muzeum Michałem Jakubczykiem. Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II będzie oddany zwiedzającym w październiku br. Co prawda klucze są jeszcze w rękach robotników ale do zakończenia prac zostało niewiele. Pierwsze eksponaty,m.in. repliki Drzwi Świętych oraz Krzyża z Placu Zbawiciela… Read more »